Головна » Статті » Загадки людини

Жах в голові і наяву: малюнки страждаючих на шизофренію.

Шизофренія - важке психічне захворювання, симптомами якого можуть бути неадекватна соціальна поведінка, слухові галюцинації і характерні розлади сприйняття реальності. Воно часто супроводжується іншими, менш серйозними психічними розладами, такими як депресія і тривога.

Само собою зрозуміло, що люди, які страждають на шизофренію, зазвичай виявляються нездатними працювати або підтримувати відносини з іншими людьми. 50% людей з діагнозом шизофренія також зловживають алкоголем або наркотиками, намагаючись таким чином впоратися з хворобою.
Але є й інші люди, які шукають розраду не в наркотиках і спиртних напоях, а в мистецтві.
Представлені тут малюнки були створені людьми, страждаючими шизофренію. Дивлячись на деякі з них, звичайна людина може відчувати почуття тривоги, а для творців ці роботи допомагають зробити видимим те, що їх хвилює, мучить, не дає спокою. Потяг до малювання - це спроби оформити і впорядкувати свій внутрішній світ.

«Електрика змушує вас парити» - малюнок Карен Блер, яка страждає на шизофренію.

Зверніть увагу на різноманітність настроїв, що відобразилося на обличчях істот-наростів на голові цієї людини - наочний приклад того, в якому сум'ятті може перебувати хворий на шизофренію.

Ці дві фотографії були зроблені невідомим художником-шизофреніком, який намагався сфотографувати гнітючий кошмар своїх думок. І справді схоже на кошмар.

Це складний малюнок з нагромадженням осіб був зроблений художником Едмундом Moнселем на початку 1900-х років. Як вважають, він був шизофреніком.

Цей малюнок був знайдений в старій психіатричній лікарні, його творець страждав параноидною шизофренією. 

Так Ерік Бауман зобразив свій мерзенний недуга.

У 1950 році Чарльз Штеффен, перебуваючи на лікуванні в психіатричній лікарні, завзято зайнявся мистецтвом, малюючи навіть на обгорткового паперу. Його малюнки вказують на те, що він, мабуть, був одержимий ідеєю перевтілення.

Цей художник страждає рідкісною параноидной шизофренією, хвороба викликає у нього візуальні галюцинації. На малюнку одне з його видінь - фігура під назвою «Дряхлість».

Моторошно, дивно, але, ймовірно, це точне зображення того, що відчуває хворий на шизофренію.

Цей малюнок під назвою «Сутність манії» зображує шизофренію як примарну загрозу.

«Божевільні» малюнки і картини Карен Мей Соренсен, яка страждає на шизофренію, недавно стали доступні для перегляду величезної кількості людей, тому що вона розмістила їх в своєму блозі.

Кішки Луї Уейна - малюнки, що відносяться до початку 1900-х років. Роботи художника в період хвороби видозмінювалися, але тематика залишалася колишньою. Серію з фракталоподобних кішок Луїса часто використовують в якості динамічної ілюстрації зміни характеру творчості в процесі розвитку шизофренії.

Малюнок Джофрі Драака.

На цій картині художник втілює в образ слухові галюцинації, пов'язані з цим захворюванням.

Цей хворий художник відчуває так, немов він сам для себе є пасткою.

Джофрі Драак намалював це в 1967 році. Так з точки зору хворого на шизофренію виглядає пекло, описаний у творі Данте.

Можливо, ми ніколи не дізнаємося, що відбувається в свідомості тих, хто страждає на шизофренію. Найдалі в розумінні цього ми можемо просунутися, коли знайомимося ось з такого роду мистецтвом. Більшість цих малюнків і картин можуть показатися нам страшними і наповненими негативом, але для самого художника позитивним моментом є те, що він знайшов спосіб позбутися від цього негативу, виплеснув свої тривоги і страхи на папір.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Загадки людини | Додав: Admin (03.12.2016)
Переглядів: 577 | Теги: малюнки страждаючих на шизофренію. | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar