Головна » Статті » Загадкові споруди

Статуя Христа Спасителя під водою.

Поруч з Malta's Marine Park, у двох кілометрах від узбережжя знаходиться знаменита підводний мальтійська статуя Ісуса Христа.

Знаменита підводна мальтійська статуя Ісуса Христа була виконана відомим мальтійським скульптором Alfred Camilleri Cauchi. Роботи по дизайну та виготовленню підводної статуї Ісуса Христа були оцінені в 1000 мальтійських лір і оплачені комітетом мальтійських дайверів на чолі з Raniero Borg. Комітет дайверів уповноважив Alfred Camilleri Cauchi для виконання даної роботи в честь святкування відвідування Мальти в 1990 році в перший раз Папою Римським Іоанном Павлом II. Статуя Ісуса Христа була виготовлена і спочатку втоплена в 1990 році на Мальті біля островів Святого Павла

Триметровий підводний мальтійський велетень Kristu l-Bahhar з піднятою головою простягає вгору свої руки з тридцяти восьмиметрової глибини і дивиться в напрямку островів Святого Павла. Статуя не завжди перебувала тут. Раніше вона перебувала на морській глибині близько островів Святого Павла, але у зв'язку з тим, що там знаходиться кілька діючих рибних ферм, дайвери стали скаржитися на погіршення якості води та погану видимість у глибині моря в цьому місці. У травні 2000 року підводну статую Ісуса Христа, що лежала доти 10 років на дні моря, мальтійці витягли плавучим краном, т.к. вага статуї Ісуса Христа становить 13 тонн і перемістили ближче до затопленого роком раніше старого порому Malta-Gozo ferry (колишній раніше корабель the Imperial Eagle).

Є ще статуя Спасителя. Вона набагато скромніше, побачити її можуть далеко не всі, так як вона прихована від очей обивателів, бо знаходиться глибоко під водою. Знаходиться вона в бухті стародавнього абатства Сан-Фруттуозо (Італія), заснованого в 5 столітті нашої ери. Дістатися до нього можна тільки пішки або на човні. Морська вода біля мису Портофіно виключно прозора - це одне з найпопулярніших в окрузі місць для занурень з аквалангом.

Всього 2,5 метра у висоту, ця статуя звертається до всіх, хто нагорі, з німим благанням. Навколо Спасителя водять хороводи прозорі медузи і крихітні рибки.

Христос з безодні - статуя, створена італійським скульптором Гвідо Галлета по ідеї водолаза Дуілій маркант, що з'явилася у нього після підводного медитації. На скульптурі заввишки 2,5 метра зображений Ісус, що просить миру і захисту для всіх людей моря (рибалок, матросів, нирців). Його руки і голова спрямовані до неба.

22 серпня 1954 статуя була встановлена на глибині 17 метрів в бухті Сан-Фруттуозо, неподалік від Генуї, у водах Італійської Рів'єри. Місце вибрано не випадково, адже саме там в серпні 1947 року загинув під час занурення Даріо Гонзатті, близький друг Дуілій маркант. За 55 років понад 2 мільйонів нирців встигло поринути до неї. Взагалі з бронзи було відлито ще дві скульптури і потім розкидано по світу. Та не просто розставлено, а так само занурено на дно океану.
22 жовтня 1961-го її копія опустилася на дно затоки Сент-Джорджес, центральної гавані острова Гренада, що на Карибах в пам'ять загиблим на кораблі, який загорівся в цих водах.

Остання, але найпопулярніша статуя 25 серпня 1965 прикрасила риф біля острова Кі Ларго у Флориді. Популярність викликана невеликою (всього 8 метрів) глибиною занурення скульптури, так що навіть початківець дайвер зможе до неї дістатися. Плюс дуже мальовниче місце: всюди корали і кольорові рибки. Не дивно, що часом в цьому місці навіть влаштовуються весілля.

Пізніше на острові Гренада з якихось розбіжностей в адміністрації міста статую витягли і поставили біля входу в гавань. Тепер Христос вийшов з безодні і стоїть, овіяний теплим бризом, охороняючи кораблі, яхти, рибальські баркаси, що заходять в гавань, або йдуть в море.

 

В2003 році через корозію і через натиску морської живності, статуя Христос з безодні в бухті Сан-Фруттуозо була вийнята, піднята на сушу, відреставрована і через рік поставлена назад в морську безодню.

Категорія: Загадкові споруди | Додав: Admin (31.01.2015)
Переглядів: 1304 | Теги: Статуя Христа Спасителя під водою | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar